Zmiany w strukturze rozgrywek

W rozgrywkach Rainbow Six: Siege wielkimi krokami zbliża się Rok 3, ale zanim zostanie zainaugurowany, przyjrzyjmy się, jak będzie wyglądał.

źródło: rainbow6.ubi.com

Struktura rozgrywek Pro League zmienia się wraz z początkiem Roku 3

Struktura rozgrywek Pro League

Dotychczas w ciągu roku rozgrywane były trzy sezony Rainbow Six Pro League, natomiast najbliższy rok zostanie podzielony na dwa, z których każdy potrwa 6 miesięcy i będzie się kończył finałami. Sezon przejściowy (sezon 7) będzie nieco krótszy, ponieważ rozpocznie się w marcu i zakończy finałami w maju, za to sezon 8 wystartuje w czerwcu i potrwa aż do listopada.

Zmieni się także system rozgrywek Rainbow Six Pro League. Od tej pory drużyny będą rywalizowały w pełnym formacie ligowym, rozgrywając między sobą mecz i rewanż. W każdym sezonie Rainbow Six Pro League do zdobycia będzie pula nagród w wysokości 275 000$. Powalczy o nią osiem drużyn (po dwie z każdego z czterech regionów).

Dwa główne turnieje

Kolejnym dodatkiem do e-sportowej rywalizacji w Rainbow Six będą dwa corocznie rozgrywane duże turnieje Rainbow Six: Siege, w których każdorazowo udział weźmie 16 drużyn. W lutym rozegrany zostanie turniej Six Invitational, natomiast w sierpniu w stolicy Francji odbędzie się impreza o nazwie Six Major Paris.

Wspaniałe miejsca, wielkie pule nagród i liczne możliwości wywalczenia kwalifikacji sprawią, że te duże wydarzenia będą prawdziwym świętem Rainbow Six: Siege. Z turniejami powiązane będą też różne dodatkowe atrakcje, więc fanom na pewno nie grozi nuda.

Challenger League

W Roku 3 nadal można będzie rywalizować w rozgrywkach Challenger League. Zostaną one zsynchronizowane z Pro League, ale sezony Challenger League będą krótsze – każdy z nich potrwa trzy miesiące i będzie się rozpoczynał w połowie sezonu Rainbow Six Pro League. Oczywiście rozgrywki w ramach Challenger League zostaną poprzedzone kwalifikacjami.

Dodatkowe wydarzenia

W ciągu roku w Europie i Ameryce Północnej zorganizowanych zostanie kilka konwentów Dreamhack – wkrótce podamy więcej informacji na ten temat.

Najnowsze aktualności można znaleźć na koncie Rainbow Six Esports na Twitterze lub w podtemacie serwisu Reddit.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o