Team beGenius zdyskwalifikowany w ESL Rainbow Six Pro League

Zawodnik drużyny beGenius – Shaiiko (Stéphane Lebleu) używał makro w meczu Rainbow Six Pro League przeciwko PENTA Sports.

Rozegrany mecz miał miejsce 28 września 2017 roku i zakończył się wygraną PENTA Sports 2-1.
źródło: pro.eslgaming.com

Team beGenius zdyskwalifikowany w ESL Rainbow Six Pro League

Po rozegranym meczu zainicjowany został protest, w którym oskarżono drużynę beGenius o używanie makr, VPN, manipulowanie pingiem i używanie Team Viewera. Przeprowadzone dochodzenie nie było jednoznaczne w przypadku VPN, manipulacji pingiem i Team Viewer.

Oprogramowanie anticheat „MOSS” stwierdziło, że w czasie trwania meczu (ponad 2 godziny) gracz naciskał sekwencję „4 4 4” 47 razy a „4 4 4 4 4 4” 24 razy z około 120 milisekundowym opóźnieniem pomiędzy każdym naciśnięciem przycisku „4”. Odchylenie od tych 120 ms wynosiło od 4 do 8 ms.

Samo wciśnięcie klawisza w tym tempie nie jest nieludzkie jednak naciskanie sekwencji klawiszy przy tak małych odchyleniach jest niemożliwe.
Po odkryciu, że Shaiiko używał makr podczas meczu Rainbow Six Pro League administracja ESL skontaktowała się z drużyną beGenius, którzy zaprzeczyli oskarżeniu.

Następujące kary zostaną zastosowane:

– Zawodnik nie może brać udziału w żadnych zawodach ESL przez 2 (dwa) lata.
– Drużyna zostanie zdyskwalifikowana z Rainbow Six Pro League, wszystkie wyniki zostaną anulowane a wszystkie nagrody pieniężne przepadną.
– Drużyna lub jej zawodnicy (z wyłączeniem Shaiiko przez dwa lata obowiązywania zakazu) mogą brać udział we wszystkich zbliżających się kwalifikacjach do Rainbow Six Challenger League lub innych turniejach ESL.

Ponieważ drużyna PENTA Sports wygrała mecz z drużyną beGenius wynik nie ulegnie zmianie. Jednak drużyna beGenius miała grać z drużyną ARES w tym tygodniu po tym jak wygrali z drużyną Millenium w zeszłym tygodniu. Ponieważ team beGenius jest obecnie objęty zakazem gry w Rainbow Six Pro League to team Millenium będzie kontynuować dalszą grę w lidze i spotka się z team ARES 12 października 2017 roku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o