Six Invitational: Prezentacja Grupy A

Największy turniej Rainbow Six Siege zbliża się wielkimi krokami dlatego prezentujemy drogę, którą musiały przejść drużyny z poszczególnych grup by do niego awansować.

źródło: rainbow6.ubi.com

Zamierzamy dokładnie prześwietlić wszystkie zespoły a zaczynamy dziś od grupy A!

Six Invitational: Prezentacja Grupy A

PENTA SPORTS (EU)

PENTA Sports to drużyna, której fanom Siege absolutnie nie trzeba przedstawiać. Ci zwycięzcy pierwszego sezonu Pro League trzymali się tego, co zapewniło im sukces i powrócili niewiarygodnie silni w Roku 2, wygrywając po kolei mistrzostwa w pierwszym i drugim sezonie Roku 2. I choć w trzecim sezonie odpadli w półfinałach – to wciąż są prawdopodobnie najlepszą drużyną w rozgrywkach. Mimo że z oryginalnego składu z pierwszego sezonu w Roku 1 pozostał tylko Pengu, to ściągnięci do zespołu Fabian, Goga, jOONAS i KS stworzyli w ciągu Roku 2 ekipę budzącą przerażenie w sercach przeciwników. Gdy jednak Rok 2 dobiegł końca, KS stracił miejsce w drużynie na rzecz Shatte, sprowadzonego z ENCE. Ten transfer sugeruje, że PENTA zamierza utrzymać swoją dominację.

Zespół zapewnił sobie przepustkę na turniej Six Invitational, sięgając po pierwsze mistrzowskie zwycięstwo w Roku 2, kiedy to udało mu się pokonać drużynę Black Dragons (obecnie Team Liquid) miażdżącym wynikiem 10-1. I choć zawodnikom PENTA Sports nie udało się sięgnąć po tytuł w pierwszym sezonie, to powtórne mistrzostwo w sezonie drugim, czy rozstawienie na pierwszym miejscu wśród drużyn ze strefy EU w sezonie trzecim jasno wskazywało, że zobaczymy ich w Kanadzie.

I chociaż Grupę A można śmiało określać mianem „grupy śmierci”, to drużyna PENTA Sports z pewnością będzie w niej groźnym przeciwnikiem z uwagi na swoją siłę ognia i grę zespołową, szlifowaną przez cały rok niebywale udanych rozgrywek.

EVIL GENIUSES (NA)

Jedyna północnoamerykańska drużyna w Grupie A, Evil Geniuses, zna już smak sukcesu. Jako że w jej składzie są zwycięzcy pierwszego turnieju Six Invitational PC, dysponuje ona odpowiednim doświadczeniem i jest gotowa do rywalizacji na tak wysokim szczeblu. Czterech z pięciu członków tego zespołu, czyli Canadian, Yung, nvK i Necrox grało ze sobą przez cały Rok 2. Zaś najnowszy nabytek drużyny, BC, spisuje się tak dobrze, że Canadian bez ogródek przedstawia ich jako “drużynę marzeń”.

W trzecim sezonie Roku 1 zespół pokonał w emocjonującym wielkim finale drużynę Playing Ducks, po czym rok później w Kanadzie rozprawił się z ekipą eRa Eternity (obecnie Rogue). Od tamtej pory drużyna nie odnosi już takich spektakularnych sukcesów, nie zdołała bowiem zakwalifikować się na imprezę LAN party w pierwszym i drugim sezonie Roku 2. W trzecim sezonie zespół przeżył pewnego rodzaju odrodzenie i bez trudu zdominował rozgrywki w regionie północnoamerykańskim, nawiązując do swej chlubnej przeszłości. Jednak zaraz na starcie kolejnej edycji LAN party Evil Geniuses trafili na drużynę ENCE eSports i pojechali do domu już po pierwszej rundzie.

Zapewniwszy sobie bilet na turniej Six Invitational dzięki sięgnięciu po regionalne mistrzostwo w trzecim sezonie Roku 2, drużyna będzie musiała postawić na silną defensywę w pierwszym starciu z zespołem 1UPeSport, by dobrze zacząć marsz po swoje pierwsze tegoroczne trofeum.

1UP ESPORTS (EU)

Pochodząca z Niemiec drużyna 1UPeSport dopiero całkiem niedawno, bo w trzecim sezonie Roku 2, awansowała do Pro League. Skład, który tworzą teraz Vale, ripz, pARAA, Hungry i KS, całkiem dobrze radził sobie w otwartej drabince, kończąc rozgrywki na pierwszym miejscu w strefie EU. Później zespół z powodzeniem rywalizował w fazie pucharowej, pokonując ekipę EnD Gaming w ćwierćfinale i odprawiając z kwitkiem uwielbianą przez kibiców drużynę IDK (wcześniej sno0ken Knows) w kolejnej rundzie. Niestety, wydawało się, że sen o Invitational dobiega końca, gdy zawodnicy 1Up Esports przegrali z drużyną Supremacy w pięciorundowym finale.

Znaleźli się jednak wśród czterech zespołów, które Ubisoft postanowił zaprosić na turniej Six Invitational i właśnie są w drodze do Montrealu.

TEAM VITALITY (EU)

Reprezentanci Francji, drużyna Team Vitality, zdobyła przepustkę na turniej Invitational, zwyciężając w ostatnim głosowaniu społeczności. I choć ekipa Vitality rywalizuje w e-sportowych rozgrywkach Rainbow Six już od Roku 1, jako drużyna Xbox One, to na listę zespołów PC trafiła dopiero w Roku 2.

Pod koniec Roku 2 drużyna rozpoczęła desperacką walkę o zakwalifikowanie się do turnieju Invitational, kończąc rozgrywki w otwartej drabince na szóstym miejscu. jednak marzenia członków Vitality prysły jak bańka mydlana, gdyż już w pierwszej rundzie fazy pucharowej odpadli w starciu z ekipą #XBOXMasterRace.

Ich przygoda nie dobiegła jednak końca, ponieważ francuscy fani przy wsparciu szeregu ważnych osobistości pomogli im zdobyć przepustkę na turniej w głosowaniu społeczności. Teraz zespół czeka na rywalizację z pozostałymi trzema drużynami w Grupie A.

W poszukiwaniu najnowszych aktualności, zapraszamy na konto Rainbow Six E-sports na Twitterze lub do podtematu w serwisie Reddit.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o