Penta Sports nowym Mistrzem Świata Rainbow Six!

Po niesamowitym pojedynku team Penta Sports (EU) pokonuje Evil Geniuses (NA) i poraz pierwszy w swojej historii zostaje Mistrzem Świata Rainbow Six!

W turnieju Six Invitational odbywającym się w Montrealu wzięło udział 16 najlepszych drużyn z całego świata. W finale zmierzyły się dwie najlepsze drużyny – Penta Sports z Europy oraz Evil Geniuses z Północnej Ameryki. Po niesamowitym i ciężkim pojedynku drużyna Penta Sports zwyciężyła 3:2 i sięgnęła po tytuł Mistrza Świata Rainbow Six.

Mecz był niesamowicie emocjonujący od samego początku. Team Evil Geniuses dominował na pierwszych dwóch mapach – Clubhouse i Oregon – wychodząc na prowadzenie 2:0. Do zwycięstwa w meczu wystarczała im wygrana na jeszcze jednej mapie.
Na trzeciej mapie – Kafe Dostoyewski – drużyna Penta Sports zaczęła odrabiać straty i odzyskiwać pewność siebie. Gracze z Europy wygrywają Kafe Dostojewski i kolejną mapę – Bank doprowadzając w dramatycznych okolicznościach do 5 – ostatniej mapy.
Na mapie Coastline miało się rozstrzygnąć, która z drużyn sięgnie po główne trofeum – młot Sledge’a. Penta rozpoczęła agresywnie w swoim stylu i zdobywała rundę po rundzie doprowadzając do wyniku 4:1. Brakowało im jednej rundy do zwycięstwa. Tymczasem gracze z Evil Geniuses nie poddawali się do samego końca i między innymi dzięki niesamowitej grze swojego kapitana – Canadiana – wygrali 3 rundy pod rząd i doprowadzili do dogrywki. „Cumback” w pięknym stylu!
Ostatnie 2 rundy dogrywki to był prawdziwy thriller… Pierwszą rundę w obronie wygrywa Penta Sports. W drugiej rundzie gracze z Europy w dramatycznych okolicznościach plantują defuser w kuchni, którego ostatecznie broni samotnie Pengu vs 2 graczy z Evil Geniuses. Jak to się zakończyło zobaczcie sami:

Gratulujemy zwycięzcom i jesteśmy dumni, że to drużyna z Europy tym razem sięgnęła po tytuł Mistrza Świata Rainbow Six!