OPERATION VELVET SHELL: MIRA

Operator w Operacji Velvet Shell: Mira (Elena María Álvarez). „Większości ludzi niosę ulgę. Ale tobie przyniosę koszmar”.
źródło: rainbow6.ubi.com

W Operacji Velvet Shell do Drużyny Tęcza dołącza dwójka operatorów G.E.O. Ich celem jest ochrona cywilów wypoczywających na „Wybrzeżu”, naszej nowej, darmowej mapie, której akcja toczy się na hiszpańskiej Ibizie. Miejscowe władze proszą hiszpańską Grupo Especial de Operaciones (G.E.O.) o pomoc w zabezpieczeniu okolicy po otrzymaniu anonimowych pogróżek. G.E.O. powstało w czasie burzliwych przemian politycznych w Hiszpanii. Grupę założono w 1977 roku na skutek tragicznych wydarzeń podczas olimpiady w Monachium w 1972 roku.

Zanim odkryjemy unikatowe zdolności operatorów w trakcie Six Invitational, scenarzystka R6 Farah Brixi powie kilka słów na temat inspiracji, jakie kierowały nią przy projektowaniu tej postaci. Hiszpańskie siły specjalne z dumą traktują swoje podstawowe zadania: zapobieganie zamachom terrorystycznym i walkę ze zorganizowaną przestępczością. „Są również ekspertami w ochronie personelu dyplomatycznego” – tłumaczy Brixi. „Álvarez ma duże doświadczenie w fizycznej ochronie ministrów, zagranicznych gości oraz głów państw. Zajmuje się również zabezpieczaniem ich miejsc zamieszkania.

Brixi powiedziała też, że na początek Roku 2 „Álvarez stanowiła wspaniałą okazję na sportretowanie zmieniających się relacji pomiędzy rozmaitymi operatorami, nawet jeśli są to relacje burzliwe. Pomiędzy tą operatorką i niektórymi pozostałymi operatorami Tęczy Sześć daje się wyczuć specyficzne napięcie. Jednym z przykładów jest Eliza Cohem, którą Álvarez poznała podczas zadania Blue Orion – operacja nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Od tego czasu Cohen i Álvarez ostro ze sobą rywalizują.”

G.E.O. stanowi ostatnią linię sił policyjnych w Hiszpanii i często tę grupę postrzega się jako najbardziej zabójczą broń w kraju. Aby jak najlepiej oddać ten obraz, Álvarez wyposażona jest w Vector .45 ACP oraz ITA12L w charakterze broni podstawowych, a jej bronie dodatkowe to ITA12S i USP40.

Elena María Álvarez urodziła się w okresie hiszpańskiej historycznej zmiany politycznej. Wychowywana przez samotnego ojca odnalazła swój cel – pracę w rodzinnym biznesie. To właśnie w warsztacie jej ojca w Retiro, w Madrycie, Álvarez nauczyła się rozpoznawać i naprawiać usterki w silnikach samochodowych.

Po ukończeniu liceum pozostała w pracy, aż wreszcie uznała, że znajdzie dla siebie miejsce w siłach policyjnych. Chciała być przydatna, dlatego gdy skończyła 20 lat wstąpiła do Cuerpo Nacional de Policía. Odznaczała się nadzwyczajną sprawnością fizyczną na polu walki, jak również zdolnościami inżynieryjnymi. Kilka lat później zdała egzaminy i wstąpiła w szeregi G.E.O., biorąc udział w wielu zawodach SWAT CQB, organizowanych na całym świecie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o