OPERATION VELVET SHELL: JACKAL

Operator Operacji VELVET SHELL: JACKAL (Ryad Ramirez AL-Hassar). „Zna mnie rumak, noc i pustynia. Teraz ty również mnie poznasz”.
źródło: rainbow6.ubi.com

W Operacji Velvet Shell do Drużyny Tęcza dołącza dwójka operatorów G.E.O. Ich celem jest ochrona cywilów wypoczywających na „Wybrzeżu”, naszej nowej, darmowej mapie, której akcja toczy się na hiszpańskiej Ibizie. Miejscowe władze proszą hiszpańską Grupo Especial de Operaciones (G.E.O.) o pomoc w zabezpieczeniu okolicy po otrzymaniu anonimowych pogróżek. G.E.O. powstało w czasie burzliwych przemian politycznych w Hiszpanii. Grupę założono w 1977 roku na skutek tragicznych wydarzeń podczas olimpiady w Monachium w 1972 roku.

Unikatowe zdolności operatorów zostaną odkryte podczas Six Invitational, ale scenarzystka R6 Farah Brixi opowiedziała o tym, co zainspirowało autorów podczas tworzenia postaci Jackala. Brixi wyjaśniła, że celem zespołu było ukazanie tego, jak w szeregach hiszpańskich oddziałów specjalnych każdemu funkcjonariuszowi przydziela się rolę, która współgra z jego zaletami i ulubionymi taktykami. „Stworzyliśmy Jackala, mając to cały czas w głowie, dlatego też uosabia on pewien styl gry. Gdy wybierasz Jackala, wysyłasz wyraźną wiadomość drużynie przeciwnej: teraz wszyscy macie na plecach tarcze strzelnicze”.

G.E.O. znane jest z zapobiegania aktom terroru, ale również walczy z przemytnikami narkotyków. Brixi powiedziała, że „Jackal będzie uosabiał sprawność oddziałów podczas działania na trudnym terenie, ponieważ operator ten specjalizuje się w operacjach wymierzonych w kartele narkotykowe. Jackal przeszedł wyczerpujące szkolenia survivalowe, brał udział w programach taktycznej nawigacji na pustyni oraz specjalistycznych szkoleniach dla nurków bojowych – i to właśnie daje mu przewagę nad przeciwnikami”.

Aby zademonstrować zabójczość hiszpańskich sił specjalnych, Ramírez wyposażony jest w C7E oraz PDW9 w charakterze broni podstawowej, a jego broń dodatkowa to ITA 12S oraz USP40.

Ryad Ramírez Al-Hassar miał dziewięć lat, gdy polityczna burza targała Hiszpanią, ale pełne skutki tych zmian odczuł dużo później. Wtedy skupiał się na zupełnie czymś innym, przenosząc się z jednej dysfunkcyjnej rodziny do drugiej. Kilka lat później Faisal, starszy brat Ramíreza, wyciągnął go z systemu opieki społecznej, kiedy był już wystarczająco dorosły, by zostać jego opiekunem prawnym.

Pierwsza wzmiankach o braciach Ramírez pojawia się w oficjalnych dokumentach 8 października 1985 roku. To wtedy Ryad został znaleziony obok ciała swojego brata w opuszczonym domu w El Principe Alfonso. Ryad miał wówczas 17 lat i wymagał pilnej pomocy medycznej. Wobec braku świadków, narzędzia zbrodni oraz motywu miejscowe władze potraktowały śmierć Faisala jako niewyjaśnione zabójstwo związane z przemocą uliczną.

Po tej nocy Ryad przyrzekł sobie odkryć przyczyny śmierci swojego brata. Gdy skończył 19 lat, wreszcie zdał wymagane egzaminy i wstąpił w szeregi Cuerpo Nacional de Policia. Aby jeszcze podnieść swoje kwalifikacje na polu walki, został członkiem G.E.O.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o